Przydatne informacjeDojście do Krupówek z Przystanku Alaska:

Po wyjściu z Przystanku Alaska idziemy w dół ulicą Małe Żywczańskie, za restauracją Czarci Jar skręcamy w prawo na mały mostek i wychodzimy na ulicę Tetmajera. Po dojściu do skrzyżowania skręcamy w lewo w ulicę Grunwaldzką. Idąc  prosto dochodzimy do Krupówek. Jeżeli chcemy wyjść w górnej części Krupówek, to z ulicy Grunwaldzkiej wchodzimy do parku (prawa strona). Orientacyjny czas przejścia od 10 do 15 minut.

Dojście do Doliny Białego:

Po wyjściu z Przystanku Alaska i przejściu ok 200m. w górę  wchodzimy w ulicę Struga, którą idziemy do końca. Następnie dochodzimy do Hotelu Belvedere i skręcamy prawo w Drogę do Białego. Droga ta doprowadzi nas do Doliny Białego oraz wejścia do Narodowego Parku Tatrzańskiego skąd prowadzą między innymi szlaki do Doliny Strążyskiej, Ścieżki nad Reglami. Orientacyjny czas przejścia 15 minut.

Dojazd do Kuźnic:

Do Kuźnic najszybciej można dojechać busem linii 12. Przystanek znajduje się poniżej sklepu spożywczego (odjazdy co godzinę, ostatni po godz. 11, istnieje możliwość indywidualnego wynajęcia busów). Rozkład jazdy dostępny jest na przystanku, cena biletu 3.50 za osobę.

Dojście na Szymoszkową:

Po wyjściu z Przystanku Alaska idziemy w dół do końca ulicy Małe Żywczańskie, skręcamy w prawo w ulicę Kasprusie, następnie w lewo w ulicę Księdza Stolarczyka. Idziemy nią do końca i skręcamy w lewo w ulicę Kościeliską. Z Kościeliskiej skręcamy w prawo w  ul. Sobczakówka. Po przejściu kilkuset metrów znajdujemy się na Polanie Szymoszkowej gdzie znajdują się baseny termalne oraz wyciąg krzesełkowy na Gubałówkę. Orientacyjny czas przejścia 35 minut.

Przydatne linki: